« Terug naar hoofdpagina over campagne
|
We vullen deze pagina regelmatig aan. Laatst bijgewerkt op donderdag 11 december 2025. |
We leven in een tijd waarin steeds minder mensen zich verbonden voelen met een kerk of levensbeschouwelijke gemeenschap. Ook wij merken dat: ons aantal leden daalt gestaag. Eind 2024 telden we 11.586 leden en sympathisanten. Als we niets doen, verdwijnen we langzaam uit beeld.
Om toekomstbestendig te zijn móeten we dus groeien, nieuwe mensen aantrekken die meedoen. Maar het Apostolisch Genootschap is bij de meeste Nederlanders onbekend. Dat betekent dat mensen weinig of niets van ons afweten. Dáárom starten we deze campagne. Om de bekendheid van het genootschap te vergroten, te laten zien dat we staan voor de kracht van verbinding en dat je die bij ons (onze activiteiten) kunt ervaren. Zo willen we nieuwe mensen aantrekken.
Dat weten we nog niet precies. Creative Agency Mensch ontwikkelt de campagne in samenspraak met het bestuur en een groep medewerkers op het Dienstencentrum. Dat proces is nu in volle gang. Gedacht wordt aan een tv-commercial en online video’s.
Op mensen die behoefte hebben aan zingeving en verbinding. We laten zien dat we geloven in de kracht van verbinding, en wat we mensen te bieden hebben: de bestaande vormen van ontmoeting én nieuwe vormen van zingeving die aansluiten op de behoeften van de zinzoekers van nu.
Met vrijwilligers uit het hele land zijn we bezig deze activiteiten verder te ontwikkelen. Zo bouwen we aan een uitnodigend en inspirerend programma van activiteiten in diverse regio’s, waaraan iedereen die op zoek is naar zingeving en verbondenheid kan meedoen.
Je moet je met een mediacampagne (dus met je boodschap) op een bepaalde groep richten omdat het niet mogelijk is om iedereen aan te spreken met eenzelfde boodschap. We moeten keuzes maken. Want een langlopende campagne (we denken aan drie jaar) is kostbaar. Uitgebreid onderzoek laat zien dat binnen de doelgroep die we beogen de kans het grootst is dat ze ons willen leren kennen en meedoen aan activiteiten. Dat betekent niet dat anderen niet welkom zijn. Of dat we alleen nog maar activiteiten voor deze groep mensen organiseren. Maar dit betekent bijvoorbeeld wel dat we adverteren op de NPO en niet op SBS6.
Onze kernboodschap is dat we als genootschap sterk zijn: in verbindingskracht. Dat is wat we mensen te bieden hebben. Verbindingskracht is de kracht die ontstaat als mensen zich met elkaar verbinden. Dat versterkt mensen en verrijkt hun leven. In het Apostolisch Genootschap geven we mensen kracht door onderlinge verbondenheid te stimuleren. Dat doen we op vele ontmoetingsplekken.
De campagne loopt waarschijnlijk drie jaar.
Als veel mensen regelmatig terugkeren om mee te doen met activiteiten en/of lid worden van het genootschap. En als er nieuwe community’s ontstaan.
In de meerjarenvisie Samen het grote verhaal van liefde brengen staat dat we streven naar een groei van 2% per jaar van het aantal leden, en een groei van het aantal community’s van 10 per jaar.
Over het al dan niet aanpassen van de naam Apostolisch Genootschap wordt verschillend gedacht. Dit speelt al veel langer. Het gaat dan om de vraag: past de naam nog bij wat we doen? Daarom hebben we er onderzoek naar laten doen door onderzoeksbureau 37°Celsius. Ze hebben onderzocht welke gedachten en gevoelens mensen hebben als ze de naam Apostolisch Genootschap horen of zien. Op basis van de uitkomsten heeft het bestuur besloten om campagne te gaan voeren met de naam Apostolisch Genootschap. De uitkomsten van dit onderzoek bevestigen ook dat dit kan: als we met elkaar maar goed vertellen wat we geloven, waar we voor staan en waar we voor gaan.
Op deze pagina vind je alles over de uitkomsten van het onderzoek: www.apgen.nl/naamassociatieonderzoek.
Dit soort woorden zijn niet altijd even herkenbaar of aansprekend voor mensen buiten het genootschap. Daarom kijken we hoe we meer eigentijdse woorden kunnen gebruiken die door iedereen begrepen kunnen worden.
Vertel vooral wat het Apostolisch Genootschap voor jou betekent, in je eigen woorden. En als je ook inhoudelijk wat meer wilt vertellen, kijk dan eens op deze pagina’s van onze website:
Daar vind je allerlei informatie die je wellicht kunt gebruiken.
Gemeenschap is de geloofsgemeenschap zoals we die kennen binnen het genootschap. Een gemeenschap is een groep mensen met gedeelde kenmerken of waarden en wordt vaker gebruikt om religieuze gemeenschappen aan te duiden. Een community is een groep van gelijkgestemden, dat kunnen leden en niet-leden zijn, die samen een terugkerende activiteit organiseren waarbij zingeving en/of een bepaald thema centraal staat. Voorbeelden van zulke activiteiten zijn samen koken of wandelen en dan in gesprek gaan over een levensbeschouwelijk thema. Dat kan in een plaats van samenkomst maar ook bij mensen thuis, in een buurthuis of in de natuur. Dat noemen we community’s. Het zijn natuurlijk allebei gemeenschappen.
Je kunt op heel veel manieren meehelpen. Doe dat vooral op een manier die bij jouw tijd, energie en interesse past. We zijn blij met alle hulp die er is en komt.
Voorbeelden van wat je kunt doen:
Neem mensen mee naar activiteiten waarvan je denkt dat die ze zullen aanspreken. Buren, vrienden, kennissen. De kerstviering kan bijvoorbeeld een mooie kennismaking met ons gedachtegoed zijn.
Praat open over het Apostolisch Genootschap en vertel vooral wat het jou brengt, wat jij aan je apostolisch-zijn hebt.
Als je inhoudelijk meer wil vertellen, dan vind je op www.apgen.nl/over-ons/apostolisch-genootschap, www.apgen.nl/over-ons/apostolisch-genootschap/ons-gedachtegoed en www.apgen.nl/over-ons/apostolisch-genootschap/de-grondslag-van-ons-geloof veel informatie.
Je kunt ook verwijzen naar de mogelijkheid onze nieuwsbrief te ontvangen. Dat is een nieuwe nieuwsbrief die we aan het maken zijn om niet-leden op de hoogte te houden. Aanmelden voor die nieuwsbrief kan al, zie www.apgen.nl/inspiratie/#nieuwsbrief
Niet elke gemeenschap heeft de ruimte of energie om actief met de campagne aan de slag te gaan. Als je hulp of advies nodig hebt, neem dan gerust contact op met Jan Tolhuis of Edwin de Wit. Samen kijken we wat haalbaar is en hoe we jullie kunnen ondersteunen.
Jan Tolhuijs: 06 - 250 519 66 en e-mail jtolhuijs@apgen.nl
Edwin de Wit: 06 - 14 22 90 00 en e-mail edewit@apgen.nl
Dat is een mooie en belangrijke vraag. Een methode die kan helpen is Deep Democracy. Die gaat ervan uit dat alle stemmen ertoe doen. Ook die van mensen die zich niet snel uitspreken. Een aantal districtsvoorgangers heeft hierin al een training gevolgd en werkt eraan om dit in de praktijk te brengen.
Is er binnen jouw gemeenschap behoefte aan uitleg of training hierover? Laat het ons weten, dan kijken we of we dit op landelijk niveau kunnen aanbieden.
Contactpersoon is Denise Smit-Tichelaar: 035 - 548 81 86 en e-mail dtichelaar@apgen.nl.
Om te kunnen groeien, moeten we onze naamsbekendheid en zichtbaarheid vergroten. Een eenduidige huisstijl met een herkenbaar beeldmerk (logo) zorgt ervoor dat mensen het Apostolisch Genootschap herkennen en onthouden. Uit onderzoek blijkt dat we daarvoor een huisstijl en beeldmerk nodig hebben die beter blijft hangen bij mensen. Als we overal hetzelfde logo, dezelfde kleuren en stijl gebruiken, weten mensen: dat is het Apostolisch Genootschap. Zo bouwen we aan een herkenbaar en eigentijds beeld en versterken we de uitstraling die we willen hebben.
We hebben een video gemaakt over het nieuwe logo en het ontstaan ervan. Klik hier om de video te bekijken.
Landelijk
Vanaf 11 januari gaan we de nieuwe huisstijl gebruiken. We voeren de nieuwe huisstijl stap voor stap in. Dat betekent dat zowel de oude als de nieuwe huisstijl voor een korte periode beide zichtbaar zijn. Dat is onvermijdelijk en niet erg. We passen de landelijke middelen als eerste aan, zoals de landelijke website en landelijke social media. Flyers en posters voor plaatselijke/regionale activiteiten die door het Dienstencentrum worden gemaakt, komen vanaf januari ook in de nieuwe huisstijl.
Plaatselijk (regionaal)
In de week na 11 januari ontvangt iedere gemeenschap:
In maart 2026 komt er een online-omgeving waar de huisstijlelementen, foto’s en richtlijnen voor gebruik te vinden zijn. Hiermee kunnen (een aantal) mensen in de regio's zelf promotiemateriaal maken, zoals flyers en posters. Het volgen van de richtlijnen daarvoor is heel belangrijk want zo zorgen we er met z'n allen voor dat alle communicatie vanuit het Apostolisch Genootschap eenduidig, consistent en herkenbaar is. Meer informatie hierover volgt zodra deze online-omgeving beschikbaar is.
Heb je een vraag hierover? Stuur dan een mail naar team Marketing: marketing@apgen.nl.
Wil je plaatselijke middelen omzetten in de nieuwe huisstijl? Bijvoorbeeld je nieuwsbrief een nieuwe header geven? Of het nieuwe logo toevoegen aan jullie social media-account?
In de week van 11-18 januari ontvangt iedere gemeenschap van team Marketing een pakket met afbeeldingen, zoals een profielfoto voor de socialmedia-kanalen en een nieuwsbriefheader. Werk tot die tijd gewoon met de oude huisstijl en maak geen eigen ontwerp gebaseerd op het nieuwe logo. Dus wil je een nieuwe header voor je plaatselijke nieuwsbrief gebruiken, of de profielfoto van jullie socialmedia-account aanpassen? Dat kan in januari als je het materiaal daarvoor van team Marketing ontvangt. Zo zorgen we samen voor een eenduidige, consistente en professionele uitstraling.
In maart 2026 komt er een online-omgeving waar de huisstijlelementen, foto’s en richtlijnen voor gebruik te vinden zijn. Hiermee kunnen (een aantal) mensen in de regio's zelf promotiemateriaal maken, zoals flyers en posters. Het volgen van de richtlijnen daarvoor is heel belangrijk want zo zorgen we er met z'n allen voor dat alle communicatie vanuit het Apostolisch Genootschap eenduidig, consistent en herkenbaar is. Meer informatie hierover volgt zodra deze online-omgeving beschikbaar is.
Heb je een vraag hierover? Stuur dan een mail naar team Marketing: marketing@apgen.nl.
Heb je een flyer of poster nodig voor een activiteit? Neem dan contact op met team Marketing via marketing@apgen.nl.
In maart 2026 komt er een online-omgeving waar de huisstijlelementen, foto’s en richtlijnen voor gebruik te vinden zijn. Hiermee kunnen (een aantal) mensen in de regio's zelf promotiemateriaal maken. Meer informatie hierover volgt.
In de week na 11 januari ontvangt iedere gemeenschap:
Het gebruik van het embleem blijft zoals die is. Het embleem blijft bijvoorbeeld in onze gebouwen hangen. Voor wat betreft het beeldmerk van het embleem: er zijn veel verschillende varianten in omloop. We gaan terug naar één variant. Dat is de variant die ook op de weekbrief staat, in een iets aangepaste kleur die past binnen de nieuwe huisstijl.
Ja, er worden foto's in huisstijl gemaakt bij de activiteiten die we in de etalage zetten. Zo hoeven we geen stockfoto’s meer te gebruiken en krijgen we beelden die echt bij ons passen. Deze beelden gaan we overal gebruiken, voor een herkenbare en professionele uitstraling.
In 2026 gaan we per gebouw bekijken hoe we het nieuwe beeldmerk het beste kunnen laten zien.
We bieden bestaande vormen van ontmoeting (zoals diensten en zangkoren) en nieuwe vormen die aansluiten op de behoeften van de zinzoekers van nu. Voor de verschillende behoeften bieden we drie soorten activiteitengroepen:
Met vrijwilligers uit het hele land zijn we bezig deze activiteiten verder te ontwikkelen. Zo bouwen we aan een uitnodigend en inspirerend programma van activiteiten in diverse regio’s, waaraan iedereen die op zoek is naar zingeving en verbondenheid kan meedoen.
Dat betekent dat we die activiteiten laten zien in onlinevideo’s. Dit doen we nadat we gestart zijn met de tv-commercial waarmee we onze naamsbekendheid vergroten.
De onderstaande drie groepen van activiteiten brengen we onder de aandacht in de onlinevideo’s (die zetten we ‘in de etalage’):
Als we de metafoor van de winkel nog even doortrekken: Natuurlijk hebben we in onze ‘winkel’ (dat is onze website) meer te bieden. De mensen die geïnteresseerd raken door wat ze in de etalage zien, komen onze winkel in om te kijken naar wat we verder te bieden hebben.
We hebben onderzoek gedaan naar wat mensen aanspreekt in onze huidige activiteiten. Daarvan hebben we drie groepen van activiteiten gemaakt die ieder inspelen op een iets andere behoefte. Uiteraard gaan ze alle drie over zingeving en verbinding. Voor de verschillende behoeften bieden we drie soorten activiteitengroepen:
Nee, er gebeurt in het land veel meer dan dat. En dat kan zo blijven. Met de campagne zetten we een aantal activiteiten in de schijnwerpers (in de etalage): de activiteiten die mensen van buiten het meest aanspreken en waaraan ze makkelijk kunnen meedoen. Regionale vrijwilligersteams zijn met de organisatie van die activiteiten aan de slag; de landelijke organisatie ondersteunt waar nodig.
Heb je ideeën en wil je hierover sparren? Stuur een e-mail naar creatiefverbinders@apgen.nl.
Misschien wel het belangrijkste: door ervoor te zorgen dat mensen zich welkom en thuis voelen. Dat ze voelen: ik hoor erbij.
En verder:
Dat is de marketingterm voor de drie groepen van activiteiten die we bieden. Dat zijn bestaande vormen van ontmoeting en nieuwe vormen die aansluiten op de behoeften van de zinzoekers van nu. Voor de verschillende behoeften bieden we drie soorten activiteitengroepen (proposities):
Met vrijwilligers uit het hele land zijn we bezig deze activiteiten verder te ontwikkelen. Zo bouwen we aan een uitnodigend en inspirerend programma van activiteiten in diverse regio’s, waaraan iedereen die op zoek is naar zingeving en verbondenheid kan meedoen.