Terug naar activiteitenoverzicht
23 september 2026

Filmavond: Playing the Changes

Zutphen

Muziek als kracht voor verandering

Wat kun je doen als de wereld om je heen verdeeld is? Soms begint verandering met één mens die niet aan de zijlijn blijft staan.

Tijdens deze bijzondere filmavond vertonen we de documentaire Playing the Changes – Tracking Darius Brubeck van regisseur Michiel ten Kleij. De film vertelt het inspirerende verhaal van jazzpianist Darius Brubeck, zoon van de beroemde jazzmuzikant Dave Brubeck.

In 1983, midden in de apartheid in Zuid-Afrika, richtte Darius Brubeck de eerste universitaire jazzopleiding van het continent op. Een opleiding waar iedereen welkom was, ongeacht afkomst, huidskleur of sociale klasse. De documentaire laat zien hoe persoonlijke keuzes kunnen bijdragen aan een rechtvaardigere samenleving.

De film sluit mooi aan bij het thema van de Vredesweek 2026: ‘Niets doen is geen optie’. Een verhaal over moed, medemenselijkheid en de kracht van verbinding.

Na afloop van de film gaan we in gesprek met regisseur Michiel ten Kleij. Er is volop gelegenheid om vragen te stellen en samen stil te staan bij de betekenis van het verhaal voor onze tijd.

Toegang: vrije gift

In het kader van de Vredesweek

Deze avond wordt georganiseerd door de Ambassade van Vrede Zutphen/Warnsveld, het Apostolisch Genootschap Deventer en Zutphen (De Berkel), KomPassie Lochem, BIC Lochem en de Beweging van Barmhartigheid.

Waar en wanneer?

Datum
woensdag 23 september 2026
Tijd
20:00 - 21:45 uur
Locatie
Apostolisch Genootschap - Prinses Marijkelaan 9a, Zutphen