Terug naar activiteitenoverzicht
23 juni 2026

Zin in Interactie met Steven Geldof

Hengelo

Hoera? Het stroomt

We leven in een tijd van grote verschuiving. Gemeenschappen veranderen, mensen zoeken anders naar verbinding en betekenis, en veel van wat vanzelfsprekend leek verdwijnt langzaam uit beeld. Kerken, verenigingen, organisaties, ze voelen allemaal hoe de grond onder hun voeten beweegt. Maar wat doe je in die tussenruimte? In het moment tussen wat was en wat nog komen moet? Tussen loslaten en nog niet weten wat je vasthoudt?

Die ruimte is ongemakkelijk. En tegelijk is het precies daar waar iets nieuws kan ontstaan. Want er zijn al mensen en gemeenschappen die nieuwe wegen bewandelen. Die experimenteren met andere vormen van samenzijn, zingeving en verbinding. Die laten zien dat gemeenschap niet verdwijnt, maar van gedaante verandert. Die vormen verdienen meer licht.

Steven Geldof dook de afgelopen twee jaar diep in deze vragen en schreef er een boek over dat binnenkort verschijnt. Tijdens deze avond deelt hij voor het eerst publiekelijk de kern van zijn zoektocht: over de impact van individualisering op groepen en gemeenschappen, over hoe je het niet-weten uithoudt zonder te vluchten in oude zekerheden of lege vernieuwingsdrang, en over welke kiemen van toekomst er nu al zichtbaar zijn als je goed kijkt.

Over de lezing

Een unieke kans om de inzichten te horen nog voordat het boek in de wereld is. Deze avond is een uitnodiging om samen te kijken, met openheid, met eerlijkheid, en met hoop. Voor iedereen die werkt aan, nadenkt over of gewoon nieuwsgierig is naar de toekomst van gemeenschap. Of je nu actief bent in een kerk, een maatschappelijke organisatie of ergens daar tussenin: je bent van harte welkom.

Inloop is vanaf 19.30 uur. De lezing begint om 20.00 uur en duurt ongeveer een uur. Na afloop is gelegenheid om elkaar informeel te ontmoeten.  
Toegang is gratis. Een vrijwillige gift voor Stichting Hartekind is welkom.

Zin in Interactie

Deze interactieve bijeenkomst is deel van een serie bijeenkomsten over kiemkracht, met als thema: wat geeft jou perspectief? De sprekers nemen het publiek mee in hoe zij dagelijks proberen te leven vanuit hun ideaal. Ze geven een inkijkje in wat hen motiveert, waardoor ze geraakt worden, welke barrières ze zijn tegengekomen, en wat hen een gevoel van verantwoordelijkheid geeft.

Iedereen is uitgenodigd in het sfeervolle gebouw van het Apostolisch Genootschap in Hengelo om aan te sluiten en geïnspireerd te raken. De lezing betreft een inspirerend verhaal met ruim gelegenheid voor interactie met de spreker van ongeveer een uur. Naderhand is er de gelegenheid om elkaar informeel te ontmoeten.

Waar en wanneer?

Datum
dinsdag 23 juni 2026
Tijd
20:00 uur
Locatie
Apostolisch Genootschap, Dennenbosweg 94, Hengelo