Terug naar activiteitenoverzicht
14 juni 2025

Ledenbijeenkomst

Leiden

Op zaterdag 14 juni was er van 10.00 - 15.00 uur een ledenbijeenkomst in het gebouw van de gemeenschap Leiden. Tijdens deze bijeenkomst gaf het bestuur een interactieve presentatie over wat ons bezielt, waar we voor staan en waar we voor gaan.

Veelgestelde vragen

1. Prachtig hoe de waarden in alles doorklinken. En ook dat er de tijd wordt genomen om te ‘waarderen’.

Een mooie opmerking, met dank voor en van ons allen.

2. Welk aspect van het verbond leent zich voor een landelijke vernieuwing?

Rituelen als de verbondsvernieuwing wortelen diep in onze traditie en dragen eeuwen aan betekenis met zich mee. Toch zijn zij nooit statisch: rituelen ontwikkelen zich langzaam, vaak in reactie op veranderend menselijk inzicht of behoeften binnen de gemeenschap of genootschap.

Landelijke vernieuwing zal daarom niet snel gaan over het veranderen van de kern, maar in het verdiepen van de beleving of aspecten van de vorm. Denk bijvoorbeeld aan het meer zichtbaar en voelbaar maken van verbondenheid met elkaar.

Zo blijft het ritueel herkenbaar én levend: een steeds opnieuw gevoeld ja tegen een liefdevol leven in verbondenheid.

3. De website wordt vernieuwd: graag op tijd info en participatie. Hoe gaat dat?

Tijdige info volgt zeker. Over de bijdragen van leden voor de websitevernieuwing denken we na.

4. Wie vormt de stuurgroep die het Centrum voor Religieus Humanisme leidt?

De inhoudelijke lijn (programma) wordt samengesteld door Hans Alma, Stephan Huijboom, Manuela Kalsky en Emmy Bregman. Organisatie, planning en communicatie wordt verzorgd door Désiree Wortel, Floor Barth, Florian Blom, Suzanne Labots en Thijs Veltman (coördinator). Bestuurlijk is Maarten Jan de Groot verantwoordelijk.

5. Zijn er ook inhoudelijke ontwikkelingen op het gebied van Geestelijke Zorg?

Ja, dit is besproken tijdens de workshop op de Ledenbijeenkomst. De digitale versie van de visie op geestelijke zorg is op onze website te vinden:

https://vindplaats.apgen.nl/communities/geestelijke-verzorging/geestelijke-zorg/

Presentatie en video's

Download de presentatie »

Video jaarverslag 2024:

Video Centrum voor Religieus Humanisme:

Video Meerjarenvisie:

Programma

09:15 - 10:00   Ontvangst
10:00 - 10:05  Welkom
10:05 - 10:45  Presentatie van bestuur, met o.a. aandacht voor:
  • De beweging vanuit ons geloofsverhaal
  • Verantwoording van het Bestuursverslag 2024
  • Hoe verder met de Meerjarenvisie
  • Centrum voor Religieus Humanisme en samenwerkingspartners
  • Participatie
11:00 - 12:30   Workshopronde 1
12:30 - 13:15  Lunch
13:15 - 14:45   Workshopronde 2
14:45 - 15:00  Afsluiting

Workshops

Creatief Verbinden: Hoe komen we met creatieve verbinders samen verder in de gemeenschap?

Wil je graag aan de slag met de toekomst van het genootschap? Voel je de uitdaging om te kijken wat er mogelijk is? Pepijn van der Meer en Steven Geldof denken met je mee. Kunnen hun bevindingen en visie delen. Beiden zijn in de rol van 'creatief verbinder' bezig. Dit om samen met leden aan de slag te gaan met nieuwe (en bestaande) vormen voor nieuwe mensen.

Workshopleiders: Steven Geldof, Pepijn van der Meer

Download de presentatie van deze workshop »

Maatschappelijke Betrokkenheid en verbindingskracht: Wat en hoe pak je lokale samenwerkingen aan?

Tijdens deze workshop gaan we in gesprek over hoe we onze verbindingskracht kunnen inzetten om lokaal samen te werken met andere organisaties die zich inzetten voor een betere wereld.

Workshopleiders: Erna van Muijden, Jacques de Jong

Download de presentatie van deze workshop »

Impact maken met Financiën: Impact maken met financiën; hoe doe je dat?

Tijdens deze workshop laten we zien hoe we met onze financiën gezamenlijk impact proberen te maken. We gaan er graag met de deelnemers over in gesprek.

Workshopleiders: Robert van der Woude, Rudolf Bosveld en Erik van de Weerd-van den Berg

In gesprek over onze visie op geestelijke zorg

In deze workshop maak je kennis met de inhoud van de visie op geestelijke zorg zoals deze in de conferentie van 8 maart jl. aan alle geestelijk verzorgers is gepresenteerd. Naast het delen van de inhoud gaan we er ook met elkaar over in gesprek.

Workshopleiders: Nanda Ziere-den Heijer, Marten van der Wal, Michel Post

‘Meerjarenvisie: Hoe kan ik daar mee verder?’

Het Apostolisch Genootschap heeft een nieuwe Meerjarenvisie. Daarmee maken we onze kijk op liefdevol handelen concreet. We hebben een missie, visie, ambities en doelen om te bereiken. We weten dus wat we willen, maar hoe gaan we dat bereiken? En wat kun je als lid, sympathisant of gemeenschap met die visie? Wat betekent het voor je? Waar kun je zelf mee aan de slag? En, wat heb je hiervoor nodig?

In deze interactieve workshop praten we met elkaar door over onze Meerjarenvisie. En dan vooral over hoe je zelf invulling kunt geven aan het bereiken van de ambities uit dat mooie plan! Wat kun je zelf binnen je gemeenschap doen? We vertellen wat onze plannen zijn om hier na de zomer mee aan de slag te gaan. En we zijn ook benieuwd naar jouw adviezen en ideeën.

Workshopleiders: Annemieke Floor-Schreudering, Jan Marten de Jong

Waar en wanneer?

Datum
zaterdag 14 juni 2025
Tijd
9:15 - 15:00 uur
Locatie
Apostolisch Genootschap - Cesar Franckstraat 38, Leiden